SVATEBNÍ PLÁNOVAČ

Seznam úkolů před svatbou Vám poslouží jako průvodce předsvatebním časem. A to ať již plánujete svou svatbu s dostatečným předstihem nebo máte na zorganizování své svatby pouze týdny.

Pokud chcete, aby Vaše svatba byla perfektní a chcete mít vše zorganizované do nejmenšího detailu, je nejlepší zařizovat vše nejlépe rok dopředu. Pokud nemáte tolik času, tak nezoufejte perfektní svatbu zvládneme zorganizovat i do měsíce.
 

Nejdůležitější body v časovém sledu:

Proberte vzájemné představy

Jak si svatbu představujete Vy a jak Váš partner? Je důležité vzájemně si popovídat, probrat představy.

Vyberte datum svatby

Společně se dohodněte na přesném dnu Vaší svatby. / Počítejte s tím, že toto datum budete možná muset upravit dle možnosti matriky.

Navštivte matriku a následně místo svatební hostiny

Vyberte si místo, kde bude Váš svatební obřad probíhat následně i místo svatební hostiny. Bude Váš obřad tradiční na místním úřadu nebo zámku , nebo využijete nějaké netradiční místo jako například obřad v zahradě . Navštivtě společně tato místa a rezervujte si je pro Váš den.

Seznam svatebních hostů

Dohodli jste se na malé rodinné svatbě nebo chcete svatbu velkou pro kamarády a známé? Sestavte si seznam svatebních hostů - koho pozvete na obřad, hostinu a večerní raut. Tento seznam pečlivě promyslete, důležité jsou zde Vaše finanční možnosti.

Zajištění ubytování

Jestliže máte hosty zdaleka, poohlédněte se pro ně po ubytování po svatbě.

Přibližný rozpočet

Společně s partnerem sestavte přibližný rozpočet Vaší svatby.

Vyberte svědky

Rozmyslete si, kdo by Vám měl stát po boku ve Váš svatební den.

Zajistěte fotografa, kameramana

Poohlédněte se po svatebním fotografovi, případně kameramanovi. Kontaktuje je, nechte si od nich případně poslat nějakou jeho předchozí práci, domluvte si s nimi podrobnosti.

Hudební doprovod

Chcete živou nebo reprodukovanou hudbu.? Myslete na to , že hudba dělá velkou atmosféru a snažte se ji přizpůsobit nejen tomu co máte rádi, ale i stylu svatby.

Svatební oblečení

Chcete si šaty půjčit, koupit nebo nechat ušít? Prohlédněte si svatební katalogy, webové stránky svatebních salonů, vyberte si barvu a střih Vašich šatů. Myslete samozřejmě i na oblek ženicha. Vše by opět mělo vzájemně ladit, důležité jsou především detaily.

Barva svatby

Důkladně si rozmyslete, do jaké barvy chcete ladit Vaši svatbu. Bude to pouze klasická bílá nebo přidáte nějakou další barvu - na svatební oznámení, doplňky oblečení, svatební tiskoviny, květiny, svatební tabuli? 

Snubní prstýnky

Vyberte, vyzkoušejte a objednejte své snubní prstýnky.

Svatební oznámení a ostatní tiskoviny

Chcete všechny svatební tiskoviny (oznámení, pozvánky, jmenovky na stůl, poděkování) v jednotném stylu? Svatební oznámení rozešlete nejpozději 3 týdny před termínem svatby.

Přesný seznam hostů

Podívejte se na seznam hostů, který jste již předběžně dělali a upřesněte si ho.

Seznam svatebních darů

Pokud máte požadavek na konkrétní svatební dary, sepište si jejich seznam.

Svatební menu, raut

Vyberte pokrmy, které chcete na své svatební hostině.. Sjednejte si schůzku v restauraci, kde bude oběd či večerní raut probíhat a domluvte si s nimi podrobnosti.

Svatební dort, koláčky

Vyberte svatební dort, koláčky a ostatní dezerty. Kontaktuje Vámi vybranou cukrárnu, sdělte jim svá přání a vše si domluvte (cenu, kdy platit, kdy si dorty vyzvednout?).

Květiny

Líbí se Vám tradiční růže, kaly nebo chcete pouze luční kvítí? Svatební květina by měla ladit se zvolenou svatební barvou, ale i s osobností a šaty nevěsty. Vhodné je ladit v tomto duchu i ostatní květinovou výzdobu (ženichova květina v klopě, květinová výzdoba aut, květiny na obřadu a svatební hostině).

Kadeřnice, vizážistka

Vyberte si kadeřnici a vizážistku. Domluvte si s nimi zkoušku svatebního účesu i líčení. Chcete aby Vás česala a líčila ráno před obřadem doma nebo zajedete Vy sama do kadeřnictví? Zvažte časové možnosti v den svatby.